Chceme, aby bolo používanie tejto stránky pre Vás čo najpríjemnejšie. Preto využívame cookies.

Ďakujeme ;-)

OK

Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Piatok o 08:00

Poistná udalosť

Nikto nie je dokonalý. Aj vám sa môže prihodiť na cestách poistná udalosť. U nás ju nahlásite cez mobilnú aplikáciu, emailom alebo telefonicky na 0800 400 400.

 

 

Čo je poistná udalosť

 

Poistná udalosť je náhodná udalosť, pri ktorej vám vzniká nárok na poistné plnenie

Poistnou udalosťou pri jednotlivých poisteniach je napríklad:

 


Ďalšími udalosťami môže byť: 

 

Doba pre nahlásenie poistnej udalosti

Ak ste poistnú udalosť / nehodu  spôsobili vy poisteným autom, na nahlásenie takejto poistnej udalosti sú zákonom stanovené lehoty, a to:

  • do 15 dní od jej vzniku, ak nastala na území Slovenska;
  • do 30 dní od jej vzniku, ak nastala v zahraničí.

Ak ide o iný typ poistnej udalosti, je to na vás, kedy sa rozhodnete udalosť nahlásiť. Naše odporúčanie je: „čo najskôr“. Ide predsa o vaše peniaze. Viac podrobností o postupoch nájdete na stránke Hlásenie poistnej udalosti.

 

Stav poistnej udalosti

 

Po nahlásení poistnej udalosti a doručení všetkých dokladov vás budeme priebežne informovať o stave riešenia poistnej udalosti. 

 

V klientskej zóne Moja Onlia napríklad zistíte, či už bolo vaše hlásenie zaregistrované alebo poistná udalosť vyriešená. O vyriešení poistnej udalosti vás budeme informovať aj e-mailom.

 

Samozrejme, aktuálny stav riešenia vašej poistnej udalosti si môžete kedykoľvek overiť na našom kontaktnom centre na 0800 400 400.

 

 

Oprava v overenom zmluvnom autoservise


Nemárnite čas hľadaním vhodného servisu pre vaše auto. Pre našich klientov sme starostlivo vybrali len kvalitné a overené značkové aj neznačkové autoservisy. Ich kvalita a odborná práca je zaručená a škodovú udalosť v nich vyriešite bez zbytočného čakania. Zmluvné autoservisy nájdete v našej mobilnej aplikácii Onlia alebo na stránke Zoznam zmluvných autoservisov.

Odrátame 50 € zo spoluúčasti pri oprave v zmluvnom neznačkovom servise

Zaplatíme za vás 50 € zo spoluúčasti, ak máte u nás uzatvorené: 

Za ušetrené peniaze si môžete napríklad natankovať alebo kúpiť ročnú diaľničnú známku. Pred výberom servisu si dôkladne pozrite záručné podmienky vášho auta.