Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Streda o 07:30

Chystáte sa na dovolenku autom? Nezabudnite na poistku.

pondelok, 20. júna 2016
PZP chráni všetky autá okrem toho vášho. Ak sa chystáte na dovolenku autom, nezabudnite na havarijné poistenie.
Rodina cestuje na dovolenku autom.

Povinné zmluvné poistenie (PZP) chráni všetky ostatné autá, len nie to vaše. Ak ho chcete ochrániť, potrebujete havarijné poistenie. Nemusí však stáť stovky eur a nemusíte ho kupovať na celý rok. Poznáme spôsob, ako si ochrániť auto za pár eur len na čas dovolenky.


PZP na všetky riziká v zahraničí nestačí


Na dovolenke nemáte auto zaparkované v garáži alebo pred domom a pod dohľadom. Obvykle sa nachádzate v neznámom prostredí, v ktorom nedokážete odhadnúť riziká. Riešením je poistiť si auto proti najčastejším rizikám, ktoré hrozia na dovolenke, a to napríklad iba na čas dovolenky. Takúto možnosť ponúka na Slovensku iba jediná poisťovňa – Onlia.

Odporúčame vám chrániť auto pred týmito rizikami:

  • Prírodné živly: Počasie v lete je každým rokom extrémnejšie a nepredvídateľnejšie. Bežné sú prietrže mračien s krúpami, záplava z miestnej rieky či úder blesku, a to zvlášť v krajinách pri mori. Tieto riziká kryje poistenie proti živlom.

  • Havária a vandalizmus: Stačí, aby ste v neznámom prostredí zle zabočili do zákruty, a havária je na svete. Alebo vám niekto v noci oškrie či nabúra auto. Presne tieto riziká, vrátane vandalizmu, pokrýva havarijné poistenie.

  • Krádež: Nikdy neviete, či si vaše auto nevyberú zlodeji ako ľahkú korisť. Prípadne, či si ho niekto „nepožičia“ s úmyslom trochu sa povoziť na váš účet. Preto je poistenie proti krádeži vozidla na dovolenke dobrá voľba.

Ochrana auta stojí iba pár eur

Vyhnite sa nákladnej oprave auta počas dovolenky vďaka poisteniu. Ak po návrate z dovolenky usúdite, že ho už nepotrebujete, môžete poistku zrušiť alebo ju zmeniť. V poisťovni Onlia nie ste nijako obmedzovaný, riziká si vyskladáte tak, ako sa vám to hodí.

Riziko Priemerné mesačné poistné*
Prírodné živly (krupobitie, záplava, povodeň, úder bleskom, víchrica, ...)
 0,71 €
Krádež auta
 2,67 €
Zodpovednosť za škodu na zdraví
 1,16 €

*údaje na základe štatistík Onlie

 

Modelový príklad: 5-ročnú Škodu Octavia si proti krádeži, živlom, havárii a vandalizmu poistíte v poisťovni Onlia za 20 eur na mesiac. Rozhodne sa to oplatí: priemerná škoda v havarijnom poistení dosahuje 1 700 eur. Vy však vďaka jedinej 20-eurovej bankovke budete od týchto výdavkov ochránený.

Vypočítať cenu

Iné poistenie: za pár minút, z pohodlia domova a slobodne

Onlia je prvá poisťovňa, kde si auto proti havarijným rizikám poistíte bez návštevy pobočky a bez absolvovania obhliadky. Údaje vyplníte online, vyberiete si riziká a následne urobíte samoobhliadku auta pomocou smartfónu – stačí funkčný fotoaparát a bezplatná Onlia aplikácia (Android/iPhone/Windows Phone). Poistenie je bez viazanosti, po dovolenke si môžete poistenie zrušiť či zmeniť. Máte však aj možnosť si ho ponechať nezmenené – koniec koncov, nebezpečenstvo krupobitia, pádu stromu či krádeže vám hrozí aj doma.

Auto si v poisťovni Onlia poistíte z pohodlia domova za pár minút. Nechodíte do pobočky, nečakáte v rade. Skrátka, je to prvé poistenie vytvorené vám na mieru.


Iné novinky

mladý muž v šiltovke
pondelok, 27. novembra 2017

Novela zákona sprísni podmienky pre mladých vodičov

Podľa štatistiky polície majú každú tretiu nehodu na svedomí vodiči do 25 rokov. Štát zareagoval a chystá novinky. Čítať ďalej

zadné svetlo na elektromobile
utorok, 09. mája 2017

Netradičné automobily v bežnej premávke

Medzi automobilovými novinkami sa objavujú aj také, ktoré vyrážajú dych. Lámu hranice medzi sci-fi a realitou inováciami, akými sú autonómne vozidlá. Čítať ďalej

veľa áut na autosalóne_miniatúrka
piatok, 05. mája 2017

27. ročník bratislavského Autosalónu

Koncom apríla sa už tradične konal známy bratislavský Autosalón, ktorý patrí k významným udalostiam vo svete motorizmu a automobilov. Čítať ďalej