Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Streda o 07:30

Ako sa chrániť proti krádeži auta

streda, 27. mája 2015
Krádeže áut na Slovensku nie sú nezvyčajným úkazom. Ročne je ukradnutých okolo 2500 áut.
Krádež

Ak potrebuje zlodej ukradnúť práve typ auta, ktorý vlastníte vy, ukradne ho. Logicky si vyberie ten kus, ktorý bude pre neho najľahšou korisťou. Vašou úlohou je preto zabezpečiť svoje auto čo najlepšie. Tak, aby si zlodej radšej našiel cieľ o ulicu ďalej. Ak takto budeme postupovať všetci, dokážeme mu poriadne skomplikovať život.

Vyskúšajte naše tipy, ktoré môžu pomôcť znížiť počet krádeží áut na Slovensku a vám pomôžu pokojne spávať.

 

Zamykajte auto. Vždy!

Samozrejmosť. Ale napriek tomu mnoho ľudí nezamkne auto vždy, keď v ňom nesedí. Stačí si len odbehnúť do bankomatu alebo ísť odložiť nákupný vozík a domov môžete ísť po vlastných.

 

Parkujte na bezpečnom mieste

Garáž alebo strážené parkovisko je pre zlodejov veľká prekážka navyše a väčšinou si vyberú voľne stojace auto na ulici. Garáž si však nemôže dovoliť každý. Preto ak parkujete vonku, tak sa poobzerajte po bezpečnejšom dobre osvetlenom mieste, ideálne s kamerami nablízku. Vhodné miesta môžu byť pri banke alebo rôznych administratívnych budovách s kamerovým systémom.


Starajte sa o vaše auto

Ak bude už navonok vidieť, že sa pedantne staráte o vaše nablískané auto, je zrejmé, že ako majiteľ ste ho maximálne zabezpečili proti krádeži, pretože vám na ňom záleží. Jasné je aj to, že v prípade krádeže by ste vyvinuli veľké úsilie, aby ste našli svojho štvorkolesového miláčika.

  

Nenechávajte cenné veci na viditeľnom mieste

Rovnica je jednoduchá. Auto s notebookom na sedadle je pre zlodeja zaujímavejšie, ako rovnaké auto bez notebooku. Lákadlom sú aj mince alebo len drobnosť v odkladacom priestore, ktorá sa dá speňažiť. Zbytočne vám tak, zvyčajne narkomani, poškodia auto kvôli pár drobným.

  

Prekvapte zlodeja nečakanou prekážkou

V dnešnej dobe už málokto používa starú klasickú páku na uzamknutie volantu. V porovnaní s moderným mechanickým zabezpečením je jej účinnosť malá. Ale stále je to prekážka navyše, ktorú musí zlodej prekonať a ak stojí zopár eur, stojí to za pokus. Je jasne viditeľná zvonku a mohla by odradiť prípadného záujemcu o vaše auto.

Veľmi zaujímavý spôsob, ako chrániť auto pred ukradnutím, je použitie skrytého vypínača. Nie je drahý a môžete ním jednoducho odpojiť batériu alebo prívod paliva. Ak je ukrytý na nezvyčajnom mieste, zlodej by nestrácal čas jeho hľadaním a rýchlo odíde.

  

Iba poistenie auta proti krádeži vám dá 100% istotu

Je nám jasné, že ak máte radi svoje auto, riziko jeho krádeže vám bude stále vŕtať v hlave. Aj keby ste spali priamo v ňom. Presvedčte sa, že plnohodnotné poistenie krádeže vozidla môže stáť aj menej ako euro mesačne.


VYPOČÍTAŤ CENU POISTENIA
Iné novinky

mladý muž v šiltovke
pondelok, 27. novembra 2017

Novela zákona sprísni podmienky pre mladých vodičov

Podľa štatistiky polície majú každú tretiu nehodu na svedomí vodiči do 25 rokov. Štát zareagoval a chystá novinky. Čítať ďalej

zadné svetlo na elektromobile
utorok, 09. mája 2017

Netradičné automobily v bežnej premávke

Medzi automobilovými novinkami sa objavujú aj také, ktoré vyrážajú dych. Lámu hranice medzi sci-fi a realitou inováciami, akými sú autonómne vozidlá. Čítať ďalej

veľa áut na autosalóne_miniatúrka
piatok, 05. mája 2017

27. ročník bratislavského Autosalónu

Koncom apríla sa už tradične konal známy bratislavský Autosalón, ktorý patrí k významným udalostiam vo svete motorizmu a automobilov. Čítať ďalej