Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Streda o 07:30

Ako prepraviť vianočný stromček

pondelok, 18. decembra 2017
Sviatky sa blížia, okrem darčekov je potrebné zaobstarať aj vianočný stromček. Ak chcete živý, poradíme, ako ho dostať až do obývačky.
zelené ihličie

Nie vždy je to príbeh ako z reklamy, v ktorej sa otec s dcérou vybrali do lesa po vianočný stromček. Ak nechcete porušovať zákon a utekať nie iba pred rozzúreným diviakom, vyberte sa na nákup vianočného stromčeka radšej na parkovisko pred nákupné centrum. Aj tam však buďte, lebo nehoda na parkovisku sa vám v týchto hektických dňoch môže prihodiť tiež.

Vyberať si môžete medzi dánskymi, kaukazskými a normandskými jedľami, smrekmi a podobnými drevinami, ktoré sa spájajú s Vianocami. Určite máte predstavu, ako má vysnívaný stromček vyzerať.

Zamerajte sa na výšku, hustotu a košatosť. Keď si už vyberiete ten pravý, stačí ho odviezť domov, krásne ozdobiť a čakať, kým príde Ježiško. Ale pekne po poriadku.

Stromček naložte na strechu alebo do dodávky

Ak máte k dispozícii väčšie auto, napríklad kombi alebo rovno dodávku, môžete si stromček odviezť sami. Zmestiť by sa mal do auta bez najmenších problémov. V predajni vám vedia stromček zabaliť do sieťky a tiež obrúsiť spodok.

zviazané vianočné stromčeky

Oceníte to najmä pri osádzaní stromčeka do stojanu. Nemusíte potom riešiť triesky v obývačke a znížite aj riziko úrazu. V obchodných domoch vám skrátka stromček pripravia tak, že je prenosný a pokiaľ nekupujete sekvoju, odniesť ho zvládne dospelý človek sám.

Zdroj: Flickr

Vianočný stromček si môžete pripevniť na strechu auta a bezpečne zaparkovať priamo pred vchodom. Nezabudnite ho pred samotnou cestou riadne upevniť a pred naštartovaním sa ešte raz presvedčiť, že sa vianočný stromček nepremení na lietajúci predmet, ktorý by svojím pádom mohol spôsobiť dopravnú nehodu.

Priplaťte si dovoz stromčeka až domov

V prípade, že nie ste majiteľom kombi, pick-upu či dodávky a vlastníte klasický hatchback či sedan, do kufra sa vám stromček pravdepodobne nevojde.

stromček v interiéri auta

Zdroj: Flickr

V takom prípade radšej stavte na istotu a váš vianočný stromček si nechajte doviezť. Takúto službu ponúkajú predajcovia za približne 15 až 20 eur. Navyše, takto sa zbavíte nervov pri nakladaní stromčeka do auta. Dodanie zahŕňa dovoz až po vaše dvere.

Dopravca vám síce stromček dovezie až pred vchod do domu či bytovky, odtiaľ ho už ale teperíte sami – do výťahu, cez dvere do bytu či bránu do domu. Myslite preto na popadané ihličie, ktoré je potrebné pozametať alebo povysávať.

V prípade, že stromček kupujete na trhovisku, s dovozom domov nerátajte. V takom prípade si požičajte od niekoho auto alebo poproste predajcu, aby vám pomohol stromček pripevniť na strechu auta.

Zdobenie a vianočná nádielka vynahradia starosti

Zdobenie vianočného stromčeka patrí k najpríjemnejším rodinným aktivitám. Ak má byť vianočný stromček prekvapením pre zvedavé očká malých detí, ozdobte stromček potme, noc pred Štedrým dňom.

Kedy zdobíte váš stromček vy? Patríte medzi nedočkavcov, ktorí si vianočný stromček ozdobia už na začiatku decembra a s nadšením odpočítavajú dni do Vianoc? Alebo vydržíte až do Štedrého dňa?

Originálne ručne vyrobené vianočné ozdoby alebo tradičné figúrky z povaly starej mamy, trendové farby či stromček zladený s interiérom domova? Nápadom na zdobenie sa medze nekladú. Keď je stromček ozdobený, stačí už len počkať, čo vám Ježiško tento rok prinesie.

Veríme, že ste poslúchali. :-)


Iné novinky

EGR ventil
pondelok, 15. októbra 2018

Viete, čo je EGR ventil a ako funguje?

EGR ventil (anglicky Exhaust Gas Recirculation) nájdete v novších autách a jeho úlohou je znížiť emisie výfukových plynov. Ako funguje? Čítať ďalej

maják na pobreží
streda, 01. augusta 2018

Tipy na cestu autom do Bulharska

Popri Chorvátsku je obľúbenou destináciou Slovákov aj Bulharsko. Prezradíme vám tipy a užitočné informácie, ako sa dostať k Čiernemu moru na vlastnú päsť. Čítať ďalej

pobrežie mesta Dubrovnik v Chorvátsku
pondelok, 16. júla 2018

Autom do Chorvátska: Na čo všetko sa v roku 2018 pripraviť

Cesta do Chorvátska môže byť jednoduchá a rýchla, no aj nekonečná. Poradíme, ako sa dostať k Jadranskému moru rýchlo a prezradíme, s akými zmenami treba počítať. Čítať ďalej