Zavolajte mi

Zavrieť

Zadajte číslo a my sa ozveme
Zvyčajne to počas prevádzkových hodín stíhame do 2 hodín.

Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Piatok o 07:30

Ako zmeniť poisťovňu a PZP

Pre všetkých vás, ktorí nie ste spokojní s cenou povinného zmluvného poistenia – PZP alebo službami vašej poisťovne, sme pripravili jednoduchý návod ako na to.

Dokedy môžem zmeniť PZP

Platí, že výpoveď PZP je potrebné doručiť najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. To je presne 42 dní. Ak poistenie začalo napríklad 1.7.2014, koniec poistného obdobia je 30.6.2015. V tomto prípade musí byť výpoveď doručená do poisťovne najneskôr 19.5.2015.

Ak máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie u nás, môžete sa slobodne rozhodnúť, kedy sa s nami rozlúčite a zmeníte poisťovňu. V prípade, ak sme vás zaujali práve my a máte zmluvu v inej poisťovni, žiaľ, musíte počkať až do konca poistného obdobia (výročný deň poistenia). Pretože zmene poistenia PZP musí vždy predchádzať jeho výpoveď.

Ako zmeniť poisťovňu - PZP

Presný spôsob a termín si pre istotu vždy overte vo vašej poisťovni, aby ste sa neskôr vyhli zbytočným problémom s ukončením a zmenou PZP. Môže sa stať, že výpoveď pošlete e-mailom a vaša poisťovňa akceptuje len podpísanú žiadosť v papierovej podobe, ktorú už nestíhate doručiť včas. Alebo pošlete výpoveď v predstihu a poisťovni nie je doručená včas alebo vôbec. Občas sa jednoducho stane, že zásielka bez stopy zmizne niekde v čiernej diere.

Ak chcete ukončiť PZP, ktoré máte uzatvorené v Onlii, tieto ťažkosti môžete vypustiť z hlavy. Nielenže môžete poistenie ukončiť kedykoľvek, ale nepotrebujete na to žiadne papiere ani poštu. U nás ukončíte zmluvu rýchlo a spoľahlivo online trebárs aj z postele cez tablet alebo smartfón.


Vzor výpovede PZP

Aj keď my v Onlii sa tlačivám vyhýbame, mysleli sme na vás a vytvorili vzor výpovede PZP ku koncu poistného obdobia, ak potrebujete ukončiť zmluvu v inej poisťovni. 

File icon  Výpoveď PZP (vytlačiť a doplniť perom)

File icon  Výpoveď PZP (doplniť v Microsoft Word a vytlačiť)


 

Vypočítať cenu PZP