Chceme, aby bolo používanie tejto stránky pre Vás čo najpríjemnejšie. Preto využívame cookies.

Ďakujeme ;-)

OK

Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Vyskladajte si havarijné poistenie podľa seba

streda, 03. augusta 2016
Ak chcete ochrániť svoje auto, máte dve možnosti: kúpiť si drahý balík poistenia, ktorý obsahuje všetky riziká alebo si môžete vybrať len tie, ktoré naozaj potrebujete.
havarijné poistenie podľa seba

Ochrana auta vás nemusí stáť stovky eur ročne. V Onlii si riziká, proti ktorým chránite svoje auto, vyberáte sami. Nekupujte si povinne komplexný balík poistenia, užívajte si voľnosť, ktorú vám Onlia prináša a vyskladajte si poistenie podľa seba.

Chcete svoje auto chrániť pred rizikami, ktoré mu hrozia za bránami garáže? Tak sa určite rozhodnite pre havarijné poistenie. Vo všeobecnosti máte dve možnosti:

  • kúpite si balík havarijného poistenia, ktoré chráni proti všetkým rizikám akými je havária, živel, krádež, vandalizmus, poškodenie čelného skla,
  • alebo si sami vyberiete jednotlivé riziká.

Cena poistenia sa pri 6-ročnej Škode Octavia pohybuje okolo 290 eur ročne. Počítať však treba so spoluúčasťou od 0 do 10 % škody s limitom od 66 do 333 eur. Poistka chráni auto do jeho hodnoty v čase poistnej udalosti.

My v Onlii k poisteniu pristupujeme inak. Svoje auto si môžete poistiť proti rizikám podľa svojho uváženia. Žiadne povinné položky. Vy sami najlepšie viete, kadiaľ najčastejšie jazdíte a kde parkujete. Podľa toho si vyberiete riziká, proti ktorým sa poistíte.

Tip: Ak auto parkujete v garáži a v práci zase na stráženom parkovisku, je riziko krádeže minimálne. Ak najazdíte ročne desiatky tisíc kilometrov, môžete sa ľahko stať účastníkom niektorej z vyše 100 havárií, ktoré sa denne stanú na slovenských cestách. Vtedy stojí poistenie rizika havárie za zváženie.

V Onlii máte na výber 4 hlavné riziká (povinné zmluvné poistenie (PZP),  živly, krádež vozidla a havária s vandalizmom) a ďalších 4 doplnkových (asistenčné služby, úrazové poistenie, cestovné poistenie a poistenie batožiny). Ak si medzi nimi nebudete vedieť vybrať, naši Onlia asistenti vám radi poradia na 0800 400 400.  


Pred ktorými rizikami chrániť svoje auto?

Prírodné živly

Krupobitie, silný vietor lámajúci konáre a celé stromy, záplava vody z potoka či rieky, ale aj zosuv snehu zo svahu počas silvestrovskej lyžovačky. To všetko ohrozuje vaše auto počas celého roka. Na zváženie je preto poistenie proti živlom.

Havária a vandalizmus

Denne sa na Slovensku stane takmer 70 dopravných nehôd, pri ktorých zasahuje polícia. Ďalšie desiatky nehôd sú škodové udalosti, pri ktorých vzniknú materiálne škody na autách. Poistenie proti havárii a vandalizmu kryje škody, ktoré ste pri šoférovaní neúmyselne spôsobili vy sami  alebo také poškodenie auta, ktoré spôsobila iná osoba.

Krádež

Obávate sa krádeže alebo vykradnutia vášho auta, parkujete na nestráženom parkovisku? Chráňte sa pred týmto rizikom poistením vozidla proti krádeži. Kryje vás v prípade krádeže celého vozidla alebo jeho štandardnej či doplnkovej výbavy a neoprávneného použitia cudzou osobou.

Asistenčné služby

Spoľahnite sa na profesionálnu pomoc na cestách. Asistenčné služby doma aj v zahraničí oceníte najmä v prípade poruchy, nehody alebo krádeže. Odťah auta, náhradné auto v prípade krádeže alebo defekt? Žiadny problém s asistenčnými službami od Onlie. Ak však máte asistenciu zahrnutú v povinnom zmluvnom poistení, v Onlii si ju povinne dojednávať nemusíte.Iné novinky

škrabanec na modrom aute
streda, 16. mája 2018

Poškodil vám auto neznámy páchateľ? PZP vám nemusí pomôcť

Prichádzate k autu na parkovisku a zistíte, že vám doň niekto nabúral. Poradíme, ako postupovať, keď vám auto poškodil neznámy páchateľ. Čítať ďalej

crash test
pondelok, 14. mája 2018

Bezpečné auto – ktoré prvky robia vaše auto skutočne bezpečným?

Európska únia si stanovila plán, do 2020 znížiť počet obetí na európskych cestách o 50 %. Vlani na cestách štátov EÚ zomrelo 25 300 ľudí. Na Slovensku to bolo v roku 2007 až 627 obetí. Čítať ďalej

Blesk
utorok, 03. apríla 2018

Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk

Šoférovali ste počas búrky? Mysleli ste na to, či ste v bezpečí? Prečítajte si, čo sa stane s autom pri údere blesku. Ako sa proti možnému nebezpečenstvu chrániť? Čítať ďalej