Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Pondelok o 07:30

Šoféri pozor! Zima už klope na dvere

štvrtok, 08. decembra 2016
Zima už začala úradovať v plnom nasadení a priniesla so sebou zvýšené riziká na cestách, ktoré striehnu na každej križovatke, zákrute, či rovnej ceste.
auto na ceste v zasneženej krajine
V tomto období nie je ničím výnimočným zobudiť sa do snehom pokrytého rána a pri šoférovaní do práce zistiť, že cesta nie je cesta, ale skôr klzisko.

Keď si k tomu pridáte zhon a stres, neprispôsobenie jazdy aktuálnemu stavu vozovky a dlhé kolóny, dopravná nehoda na seba nemusí nechať dlho čakať. Pripravte sa na aktuálnu situáciu na cestách a ochráňte svoje auto šikovným poistením.

Internet a technológie hýbu svetom aj v poisťovníctve. Vďaka internetu máte poistenie vášho auta uzavreté za pár minút, bez zbytočného čakania a chodenia do poisťovne (komu by sa predsa chcelo vychádzať von v tomto chladnom počasí). Navyše, k povinnému poisteniu si môžete skombinovať vybrané riziká a neplatiť tak za niečo, čo nepotrebujete.

Zvýšené riziko nehodovosti hrozí šoférom najmä v zimných mesiacoch. Vášho štvorkolesového tátoša ochránite uzavretím PZP, ku ktorému môžete pridať napríklad havarijné poistenie, a toto všetko máte na jednej zmluve. Takáto šikovná kombinácia ochráni nielen vašu peňaženku, ale aj auto pri rôznych dopravných kolíziách, úmyselnom poškodení auta inou osobou, alebo pri náraze do rôznych predmetov.

V tomto období je najmä pri hlavných cestách zaznamenaný zvýšený výskyt divej zvery. Predísť riziku zrážky zvieraťa na ceste sa občas nedá, najmä v zimných mesiacoch a na klzkých cestách. Havarijné poistenie pokrýva aj túto nemilú udalosť.

Akým poistením ešte môžete ochrániť vaše auto?

Počasiu nerozkážete. Každé ročné obdobie nesie so sebou riziko, ktoré môže vaše auto stáť život. V zime hrozí autu povodeň alebo záplava z roztápajúceho sa snehu, tlak snehu, padajúce cencúle, či zosuv lavíny počas vašej lyžovačky v horách. Poistenie proti živlom zmierni následky škôd, ktoré vám zima m ôže spôsobiť na aute.

Zlodeji nikdy nespia. Predstavte si, že sa zobudíte, dáte si rannú kávičku a pri odchode z domu zistíte, že vaše auto zmizlo. Krádež auta vám hrozí bez ohľadu na ročné obdobie a má výrazný dopad na vašu peňaženku. Jednou z možností, ako ochrániť vaše financie je poistenie auta proti krádeži, ktoré zahŕňa poistenie proti krádeži celého auta, jeho štandardnej alebo doplnkovej výbavy a neoprávnené použitie vozidla cudzou osobou.

Zima, sneh, lyže, chata … Cestovanie na zimnú lyžovačku môže byť vzrušujúce, obzvlášť vidina lyžovania zasneženým svahom, ale zároveň je dobré nezabudnúť na niekoľko dôležitých vecí, ktoré by mali mať lyžiari so sebou na cestách.


Onlia kráča s dobou a ponúka revolučné riešenie v oblasti poistenia auta. Vyskladajte si poistku auta podľa seba. Ako hovorí náš šéf marketingu, Rado Benč: „Vážime si našich klientov, preto si u nás môžu slobodne vybrať, čo potrebujú a vyskladať si také poistenie, ktoré vyhovuje ich potrebám a situácii.


Poistku môžete platiť ročne, polročne, štvrťročne, ale aj mesačne. Vypočítať cenu poistky auta môžete urobiť z pohodlia vášho domova a samoobhliadku auta urobíte pomocou smartfónu a našej mobilnej aplikácie. Okrem toho, poistnú zmluvu uzavierate bez ročnej viazanosti a s odmenou pre skúsených šoférov.


Iné novinky

znak automobilky ŠKODA
utorok, 11. septembra 2018

Kupujete auto značky ŠKODA? Nezabúdajte na PZP a havarijné poistenie

Automobilka z Mladej Boleslavy si u nás stále drží prvé miesta v predajnosti. Ak zvažujete kúpu tejto značky, iste vás bude zaujímať prehľad poistenia, ktoré sa s kúpou auta spájajú. Čítať ďalej

naabíjanie elektromobilu
utorok, 05. júna 2018

Čo je elektromobil, ako funguje?

Elektromobil nie je šetrný iba k prírode a životnému prostrediu, ale aj peňaženke svojho majiteľa. Prečítajte si dôvody, prečo sa do elektromobilov oplatí investovať. Čítať ďalej

staré auto
štvrtok, 31. mája 2018

Havarijné poistenie pre staré ojazdené autá – má zmysel ho uzatvoriť?

Máte staršie auto, ale je to váš miláčik a nechcete sa ho zriecť ani za nič. Uvažujete nad havarijným poistením, no vraj sa pre staré auto neoplatí? Poradíme vám. Čítať ďalej