Chceme, aby bolo používanie tejto stránky pre Vás čo najpríjemnejšie. Preto využívame cookies.

Ďakujeme ;-)

OK

Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Pondelok o 08:00

Online poistenie batožiny pri zahraničnej pracovnej ceste sa rozhodne oplatí

streda, 11. januára 2017
Ak ste často na služobných cestách alebo na výletoch, či už doma alebo v zahraničí, auto sa ľahko môže stať vašou „druhou kanceláriou či domovom“.
batožina v kufri auta
Batožina tak predstavuje majetok, ktorého cena sa môže šplhať do vysokých čísel. Ochrániť ju však nemusí byť zložité, stačí si ju poistiť, a to veľmi jednoducho – online.

Zo zákona si všetci majitelia vozidiel musia uzatvoriť povinné zmluvné poistenie a mnohí z vás si uzatvárajú aj havarijné poistenie, aby svoje auto na cestách ochránili čo najviac. Faktom ale je, že už menej z nás myslí na svoju batožinu. Vedeli ste, že si ju môžete poistiť len za jedno euro mesačne? Stačí pár kliknutí a v prípade poškodenia vecí v aute máte nárok na kompenzáciu vzniknutých škôd.

Batožinu si môžete dopoistiť k už existujúcemu poisteniu (PZP, havarijné poistenie, poistenie proti živlom a krádeži), a to kontaktovaním nášho kontaktné centra, alebo si ju doplníte k rizikám pri uzatváraní poistenia cez webovú stránku www.onlia.sk. Poistná suma predstavuje až 1 000 eur na osobu, maximálne však 350 eur za jeden kus batožiny.

Časté služobky alebo výlety? Myslite na svoje veci

Ak si vaša pracovná náplň vyžaduje pravidelné cestovanie, a to predovšetkým pracovné cesty do zahraničia, alebo len radi chodíte na zahraničné výlety, nemali by ste nechávať nič na náhodu. Presne v tomto prípade sa vám bude hodiť poistenie batožiny. O to viac, ak v kufri auta veziete batožinu s dôležitými vecami. Či už sa medzi týmito pokladmi nachádzajú vaše osobné alebo pracovné veci, na služobke či výlete bez nich budete pravdepodobne stratení.

Čo ohrozuje batožinu?

Najčastejším problémom sú najmä zlodeji, ktorí číhajú za každým rohom a čakajú, kým sa vzdialite od svojho auta. Krádeže však zďaleka nie sú jediným ohrozením vašich vecí. Nebezpečnými nielen pre vozidlo, ale aj batožinu v ňom môžu byť prírodné živly či havárie.

Chráňte si cennosti pred zlodejmi

Veríme, že po zaparkovaní si starostlivo skontrolujte, či máte auto zamknuté a všetky veci, ktoré by mohli priťahovať zrak zlodejov, umiestnite do kufra auta alebo palubnej priehradky (nenechávajte veci ležať viditeľne na sedadlách). Niekedy však ani takéto opatrenia neodradia skúsených zlodejov od koristi vo vašom vozidle. Ak vám po návrate na parkovisko niečo v aute chýba, ihneď sa obráťte na políciu. Istota je istota a ak ste si batožinu poistili, vzniknutú škodu vám nahradíme. Ak ste v úzkych a neviete si dať rady, stačí sa telefonicky obrátiť na Onlia asistenta, nahlásiť poistnú udalosť a ten vám poradí, ako ďalej postupovať.  

Pozor na nehody

Nielen otrasy pri zemetrasení môžu znehodnotiť batožinu v aute, sú to aj otrasy pri nehodách, a to aj pri menších ťuknutiach. Tie môžu mať na svedomí poškodenie vecí v aute. Ak nosíte napríklad okuliare, môžu sa rozbiť aj pri slabších nárazoch. Je dôležité dávať si na krehké, no cenné veci pozor. Niekedy sa totiž môže stať, že nepomôže ani dobré a rozumné umiestnenie.


Na čo všetko sa vzťahuje poistenie batožiny

Nech už máte v kufri zbalené čokoľvek, vedzte, že vďaka poisteniu vám budú náklady pri poškodení či odcudzení batožiny preplatené. Týka sa to najmä týchto vecí:

  • oblečenie, obuv, kozmetika a okuliare;
  • športová výbava;
  • fotoaparát a kamera;
  • osobné doklady;
  • autosedačka alebo kočík;
  • kancelárske potreby a iné.

Poistenie batožiny sa vzhľadom na riziko jeho zneužitia neviaže napríklad na mobilné telefóny, tablety, notebooky, platobné karty, hotovosť, umelecké predmety, lieky, zvieratá alebo rastliny.

Poistenie batožiny pri zahraničnej ceste sa vzťahuje na poškodenie, zničenie alebo stratu batožiny prepravovanej vo vozidle, a to v prípade havárie, živelnej udalosti alebo krádeže. Je však dôležité, aby vaša batožina bola v uzamknutom aute, v strešnom boxe alebo batožinovom priestore.


Žiadny problém nie je neriešiteľný

Pracovné cesty, zahraničné výlety či cesta autom na dovolenku so sebou síce nesú veľa nových skúseností a zážitkov, ale môžu zároveň prinášať aj mnohé riziká. Preto netreba zabúdať na to, že sa ľahko môže zvrtnúť a zmeniť sa na situáciu, kedy okrem pracovných záležitostí alebo zážitkov budete musieť riešiť ukradnuté alebo poškodené veci vo vozidle. Môže sa to zdať ako bezvýchodisková situácia, je však potrebné zachovať si chladnú hlavu.

Pamätajte na to, že žiadny problém nie je neriešiteľný. Ak máte uzavreté poistenie batožiny, škodu vám nahradíme a pomôžeme vám aj s vybavením všetkého potrebného, čo si vyžaduje postup pri riešení poistnej udalosti tohto typu.


Iné novinky

pero v ruke
pondelok, 11. decembra 2017

Vyplatenie poistky - ako podať žiadosť o úhradu poistného plnenia

Viete, ako postupovať, keď si vaše šťastie vezme deň voľna a vám sa stane dopravná nehoda? Aké doklady k škode potrebuje poisťovňa? Čítať ďalej

odťahová služba vezúca nabúrané auto
pondelok, 04. decembra 2017

Odťahová služba je krytá z PZP

Kúpili ste si auto a neviete, aká administratíva vás čaká? Jedným z prvých krokov je uzatvorenie povinného zmluvného poistenia (PZP). Aké má výhody? Čítať ďalej

hračkársky malý čierny VW Beetle na mape
streda, 15. novembra 2017

Krádež auta v zahraničí: viete, ako postupovať?

Poznáte niekoho, komu na dovolenke ukradli auto? Vravíte si, že vám sa nič podobné prihodiť nemôže? Neriskujte. Čítať ďalej