Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Najnavštevovanejšie lyžiarske strediská u nás a v zahraničí

pondelok, 27. februára 2017
Hľadáte najlepšie strediská pre jarnú lyžovačku s garanciou snehu, dobrých služieb a dostupných cien? Prečítajte si nášho rýchleho sprievodcu.
lyžiar na svahu

Dolomity v Taliansku

Talianske Dolomity sú oblasťou, ktorá je rajom pre všetkých vášnivých lyžiarov či snowboardistov. Spája až 12 lyžiarskych stredísk, v ktorých možno lyžovať iba s jedným skipasom. Zasnežované kopce s dostatkom slnečných lúčov sú zárukou top dovolenky, vybrať si môžete z 1 200 kilometrov zjazdoviek

Sú vhodné najmä pre mierne a stredne pokročilých lyžiarov, no na svoje si tu prídu všetci členovia rodiny. Navyše, na taliansku pohostinnosť a výbornú náladu, aká panuje na svahoch, budete ešte dlho spomínať. Odporúčame však pred takýmto športovým oddychom poriadne potrénovať, aby ste náhodou neprišli k úrazu.

Dolomity

Nassfeld

Nassfeld je miesto, kde si možno vychutnať dokonalé azúro, oddych v après ski bare a čas na opaľovanie. Raj na rakúsko-talianskom pomedzí je totiž preslávený viac ako 200 slnečnými dňami v sezóne, vďaka ktorým sa lyžovačka mení na "opaľovačku" s ideálnym počasím. 

Štyridsiatka vlekov a lanoviek vás vyvezie na 110-kilometrovú spleť zjazdoviek rozličnej obtiažnosti. Zalyžujú si tu začiatočníci na modrej, ale na svoje si prídu aj tí nároční, ktorí obľubujú obtiažne svahy. 

Zábavné plochy pre lyžiarov a snowboardistov, snowpark, rýchlostná kamera či sánkarska dráha "Pendolino" sú vynikajúcou možnosťou, ako tráviť čas na zasnežených kopcoch. Mimochodom, toto stredisko patrí medzi 10 najlepších v celom Rakúsku!

Tip: Ak sa chystáte na lyžovačku vlastným autom, mali by ste myslieť aj na havarijné poistenie svojho tátoša, ktoré si môžete uzatvoriť len na dobu, ktorá vám vyhovuje, úplne bez viazanosti. Havarijko je platné v celej Európe a chráni vaše vozidlo napríklad v prípade stretu so zverou či zrážky s iným automobilom.

Aby ste predišli nepríjemnostiam a nehľadali svoje lyže a vybavenie po celom lyžiarskom stredisku, môžete sa spoľahnúť na poistenie batožiny. Vzťahuje sa aj na športovú výbavu, fotoaparát a kameru, osobné doklady, ako aj oblečenie, obuv, okuliare, prípadne aj auto-sedačku. 

Nezabudnite však, že takéto poistenie je platné len vtedy, ak je váš automobil uzamknutý a veci máte uložené na menej viditeľných miestach, v batožinovom priestore alebo v strešnom boxe.

Schladming

Tri a pol hodiny jazdy z Bratislavy priamo do srdca Álp, kde si môžete dopriať lyžovačku každý deň na inom svahu, to je malebné stredisko Schladming (mapa strediska). Ponúka 230 kilometrov upravených zjazdoviek, na ktoré vás vyvezie 88 vlekov a lanoviek. 

Náročnosť jednotlivých svahov si vyberá sám lyžiar, podľa svojich schopností. Popri lyžovaní a snowboardovaní tu môžete stráviť nezabudnuteľný deň na bežkách, absolvovať skialpinizmus, alebo sa jednoducho s deťmi sánkovať na vyhradenej sánkarskej dráhe.

Maribor

Len 320 kilometrov delí obyvateľov Bratislavy od slovinského lyžiarskeho strediska Maribor, ktoré sa rozprestiera v horách, tesne za rakúsko-slovinskými hranicami. Nájdete tu vybudované stredisko v kopcoch Pohorja, kde sa koná aj slalom Svetového pohára alpských lyžiarok. 

Zjazdovky v dĺžke 43 kilometrov ponúkajú nielen podmienky pre aktívnych lyžiarov, ale sa tu nájdu aj svahy pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Maribor garantuje až 100 slnečných dní v sezóne, okrem toho však ponúka wellness centrá a výbornú kuchyňu

V meste Maribor pod kopcami zasa dobre nakúpite a užijete si aj príjemnú prechádzku v uličkách romantického centra mesta.

ležérny lyžiar

Tip: Ak veziete vo svojom aute nielen blízkych členov rodiny, ale aj priateľov alebo známych, odporúčame využiť úrazové poistenie posádky. Ide o poistenie uzatvorené pre pasažierov v aute, za ktorých má zodpovednosť šofér. 

V prípade nehody na diaľnici či miestnych komunikáciach pomôže takéto pripoistenie zvládnuť náročné obdobie po úraze, najmä finančne.

Slovensko

Vedeli ste, že na Slovensku máme viac ako 100 lyžiarskych stredísk s vlekmi dlhými aspoň 750 metrov a s cenami skipasov, ktoré vám nerozbijú rozpočet? A to sme ešte nespočítali všetky regionálne strediská, kde sú síce vleky kratšie, ale v prevádzke. 

Najmä menšie kopce sú vynikajúce pre začiatočníkov, napríklad Ski park Kálnica, no nemusí to platiť vždy a nájdu sa medzi nimi aj svahy pre ostrieľanejších lyžiarov či snowboardistov.

Jasná

Najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku je Jasná, kde sa nachádza spolu 41 zjazdoviek v celkovej dĺžke cez 48 kilometrov.

Známy Chopok, kde sa lyžuje na oboch stranách kopca, ponúka aj večerné lyžovanie. Stredisko je vyhľadávané začiatočníkmi aj pokročilými. Nachádza sa tu dokonca až 12 freerideových zón. Obľúbenou je aj ranná lyžovačka na nedotknutých, čerstvo zratrakovaných svahoch medzi 07:30 - 9:00. 

Ako bonus k rannému lístku za 29,90 eur získate aj raňajky v reštaurácii Rotunda vo výške 2 004 m n.m., ako aj bezplatné testovanie top značky lyží. Kapacita lanoviek v Jasnej je 30 000 lyžiarov za hodinu.

zjazdovky v Jasnej

Tatranská Lomnica

Najvyššie položenou slovenskou zjazdovkou je tá v Tatranskej Lomnici, ktorá má aj titul najstrmšia a vedie z Lomnického sedla vo výške 2 190 m n.m. V slovenských veľhorách si zalyžujete aj v strediskách Štrbské Pleso a Starý Smokovec. 

Popri lyžovaní v Tatrách je výnimočná aj vyhliadka na Lomnickom štíte, druhom najvyššom vrchu Vysokých Tatier. V prípade, že hľadáte prvotriedny zážitok, určite prenocujte v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe, ktorý ponúka krásny výhľad práve na "Lomničák". Vo výške 2 634 m n.m. budete mať hviezdy na dosah.

Park Snow Donovaly

Medzi mimoriadne obľúbené lyžiarske strediská na Slovensku patrí Park Snow Donovaly. V časti Mistríky, medzi svahmi Nová hoľa a Záhradište sa rozlieha aj detský Fun Park, ktorý sa radí k najväčším v šírom okolí. 

Lyžiarska škôlka, posuvné pásy, zábava na snehu či snežný vláčik patria medzi atrakcie, vďaka ktorým si deti zimné športy určite obľúbia.

zjazdovky na Donovaloch

Pre začiatočníkov sú ideálne aj svahy vo Veľkej Rači - Oščadnici, ktoré ponúkajú zároveň červené aj čierne zjazdovky pre pokročilých lyžiarov. Hojnosť lyžiarskych bufetov a reštaurácií a prepojenosť jednotlivých lokalít Dedovka, Lalíky a Marguška sú ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Rodiny rady vyhľadávajú aj Martinky, Malinô Brdo, ale i Pezinskú Babu v okolí Bratislavy, kde sa okrem lyžovania dá aj bežkovať.

Kde na Slovensku najradšej lyžujete vy?

 

Zdroje: Giphy.com, YouTubeIné novinky

EGR ventil
pondelok, 15. októbra 2018

Viete, čo je EGR ventil a ako funguje?

EGR ventil (anglicky Exhaust Gas Recirculation) nájdete v novších autách a jeho úlohou je znížiť emisie výfukových plynov. Ako funguje? Čítať ďalej

zákazová dopravná značka
piatok, 05. októbra 2018

Zákazové dopravné značky – poznáte všetky?

Zákazové dopravné značky patria do kategórie, ktorých porušenie sa trestá vysokými pokutami a niekedy aj odobratím vodičského oprávnenia. Poznáte všetky zákazové značky? Čítať ďalej

policajt v prilbe
štvrtok, 04. októbra 2018

Aké doklady treba mať v aute pri cestnej kontrole

Podľa zákona o cestnej premávke je vodič povinný mať pri sebe vybrané dokumenty a doklady v aute. Viete, ktoré to sú? Čítajte, poradíme vám. Čítať ďalej