Kontakt

Zavrieť

Spýtajte sa nás

Zákaznícke centrum tu pre vás bude opäť: Pondelok o 07:30

Kupujete auto značky ŠKODA? Nezabúdajte na PZP a havarijné poistenie

utorok, 11. septembra 2018
Automobilka z Mladej Boleslavy si u nás stále drží prvé miesta v predajnosti. Ak zvažujete kúpu tejto značky, iste vás bude zaujímať prehľad poistenia, ktoré sa s kúpou auta spájajú.
znak automobilky ŠKODA

Škoda Octavia, Škoda Fabia a Škoda Rapid, toto sú nielen 3 najpredávanejšie modely automobilky Škoda na Slovensku, ale aj tri najpredávanejšie modely áut u nás vôbec.

Jednoznačne z toho vyplýva, že automobilový trh na Slovensku ovláda česká značka patriaca pod koncern VolkswagenKoľko vás ale vyjde poistenie na novú "škodovku"?

Koľko vyjde poistka na najpredávanejšie modely ŠKODA

ŠKODA Octavia

Pri poisťovaní základného modelu ŠKODA Octavia s 1.2-litrovým benzínovým motorom TSI s výkonom 63 kW sa ceny za povinné zmluvné poistenie pohybujú od základnej ponuky 74 eur až do ceny 161 eur. Je na vás, či si vyberiete iba základné zákonné krytie.

Balíkové poistenie zvyšuje cenu

Cena poistenia sa zvyšuje s prípadnými pripoisteniami. Tá najdrahšia ponuka obsahuje okrem asistenčných služieb aj poistenie proti živelným rizikám alebo proti poškodeniu hlodavcami.

U nás si môžete vybrať poistenie podľa toho, ako potrebujete. Preto si môžete vyskladať poistenie na mieru a presne podľa vašich potrieb. Vybete si iba PZP a poistenie proti živlom, ak parkujete v garáži a krádeže sa neobávate.


Príklad: Ak máte 35 a ste z okresu Bánovce nad Bebravou, jazdíte na aute ŠKODA Octavia s 1.8-litrovým motorom TSI a výkonom 132 kW a nemali ste za posledné 2 roky nehodu, zaplatíte za PZP len 9,29 eur mesačne. Za poistenie pre prípad havárie a vandalizmu zaplatíte napríklad 16,89 eur mesačne. 


Napríklad poistenie proti krádeži auta, poistenie proti živlom, kam patrí napríklad pád stromu, krupobitie či povodne.

Užitočné sú aj:

Vyrátajte si svoju cenu poistenia v našej kalkulačke.

detail znaku automobilky ŠKODA na prednej maske

ŠKODA Fabia

Základnú verziu s motorom 1.0 MPI s výkonom 44 kW si poistíte za 90 eur. Ak k tomu pripočítate asistenčné služby, vyjde vás to na 107 eur ročne. Výhodou u nás je, že za bezškodový priebeh dostanete 10 %-nú zľavu z poistenia. A ak o beznehodovej jazde doložíte doklad, ušetríte až 25 %. Prečítajte si, ako dokladovať bezškodový priebeh

Asistenčná služba sa vám zíde kedykoľvek, ide o bleskovú pomoc na cestách po Slovensku aj v zahraničí. Aj skúsení šoféri ocenia na cestách doma či v Európe pomoc v podobe odťahu auta, pri krádeži poskytnutie náhradného vozidla, prípadne servisnú pomoc v prípade defektu, vybitej batérie či straty kľúčov.

Havarijné poistenie je dobrovoľné, nevyžaduje ho zákon. Kryje poškodenie či zničenie auta v prípade havárie, výtlkov, stretu so zverou, vandalizmu či nárazu predmetov do skiel a vzťahuje sa na celú Európu. Odporúča sa pri nových autách, ale aj jazdenkách do 10 rokov. 

detail predného svetlometu ŠKODA

ŠKODA Rapid

Povinné poistenia za verziu so základným motorom 1.0 TSI s výkonom 70 kW vás vyjde na 90 eur, priplatíte len necelých 17 eur ročne a máte v balíku aj asistenčné služby. Poistenie havária a vandalizmus stojí 15 eur mesačne. Ponukami naprieč trhom zistíte, že cena toho najvyššieho balíka môže byť až 560 eur v závislosti od poisťovne a výšky spoluúčasti.

Škodovka patrí k našej histórii

Škoda má u našincov stále svoje miesto. Napokon, je produktom Československa a my to cítime tak, že je sčasti aj "naša". Prvé autá tejto značky sa v Československu objavili prvýkrát v roku 1921, ale história automobilky je staršia.

historické logo ŠKODA

Viaže sa k firme Laurin & Klement, ktorá vyrobila prvé auto v roku 1905, predtým to boli motocykle a bicykle, a počas prvej svetovej vojny vyrábala aj armádne vozidlá a dokonca aj letecké motory.

Až od polovice 20-tych rokov sa automobilka objavuje pod jednotným názvom Škoda a prichádzajú značky ako Favorit či Rapid a SuperB. Počas druhej svetovej vojny nútene vyrábala pre nemecký vojnový priemysel, ale po obnovení Československa sa vrátila k autám.

Päťdesiate roky priniesli slávne modely Spartak, ale aj Octavia a Felicia, ich moderné podobizne sa objavili aj koncom storočia a na cestách ich vidíme dodnes. Rozmach automobilizmu priniesli 60. roky, kedy sa prvýkrát objavila 1000 MB a neskôr nasledovali “embéčky” 100, 105 a v 80. rokoch aj 120.

Z času na čas ich ešte vidíme aj dnes, hoci už patria takpovediac k veteránom. Embéčky budú pre našincov asi navždy “in”.


Iné novinky

zákazová dopravná značka
piatok, 05. októbra 2018

Zákazové dopravné značky – poznáte všetky?

Zákazové dopravné značky patria do kategórie, ktorých porušenie sa trestá vysokými pokutami a niekedy aj odobratím vodičského oprávnenia. Poznáte všetky zákazové značky? Čítať ďalej

policajt v prilbe
štvrtok, 04. októbra 2018

Aké doklady treba mať v aute pri cestnej kontrole

Podľa zákona o cestnej premávke je vodič povinný mať pri sebe vybrané dokumenty a doklady v aute. Viete, ktoré to sú? Čítajte, poradíme vám. Čítať ďalej

premávka
pondelok, 01. októbra 2018

Najpredávanejšie autá na Slovensku: Slováci majú stále radi škodovky, rastie popularita SUV

3 najpredávanejšie autá roku 2017 boli z automobilky ŠKODA, ktorej nestíhajú konkurovať ani automobilky Volkswagen a KIA, hoci vyrábajú autá u nás. Pozrite sa na najpopulárnejšie autá na Slovensku. Čítať ďalej